Teknoloji Haberleri

Samsung S10’un parmak izi tarayıcısı testten geçti

Mobil cihazlara uyguladığı işkence testleriyle tanıdığımız JerryRigEverything bu kez Galaxy S10'u eline geçirdi. Ünlü YouTuber, akıllı telefonun ekrana gömülü parmak izi sensörünü bayağı bir zorladı.

YouTuber JerryRigEverything, Samsung Galaxy S10’un ekrana gömülü ultrasonik parmak izi tarayıcısını kapsamlı bir çizik testinden geçirdi. Mobil cihazların dayanıklılığını test etmek için yaptığı işkence testleri ile tanınan JerryRigEverything, amiral gemisi telefonun ekranını çizmek için iki özel kalem kullandı.
Galaxy S10’un parmak izi tarayıcısı ilk aletle yapılan çiziklerden sonra çok az gecikme ile çalışarak nispeten başarılı oldu. Ekranda daha derin çatlaklar oluşturan ikinci kalem kullanıldığında ise ultrasonik tarayıcı kullanılamaz hale geldi.
Samsung S10'un ekrana gömülü parmak izi tarayıcısı dayanıklılık testinden geçti

S10 serisi ekran koruyucu uygulanmış olarak geliyor

Söz konusu testlerin cihaz satın alındığında üzerinde takılı olarak gelen koruyucu ekran filmi olmadan yapıldığını belirtmek gerekir. JerryRigEverything aynı zamanda telefonun ekranını çakmakla yaktı ve bükülme testi uyguladı.
Bununla birlikte S10’un kasasını ve kameralarını oldukça sağlam bir falçatayla kazıyarak test etti. Aşağıdaki videoda Samsung’un yeni amiral gemisine uygulanan işkence testiniizleyebilir ve cihazın nasıl bir performans sergilediğini görebilirsiniz.
İLGİLİ
ePttAVM üzerinden Tanzim satışı
Etiketler

teknoapple

Tekno Apple - Apple dünyasındaki tüm haberler, gelişmeler, güncellemeler hakkında detaylı bilgi için burada.

Son düzenlenenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı