Macbook

Macbook’lar 6K ekranla geliyor

Apple’a yakınlığıyla bilinen analizci Ming-Chi Kuo’ya göre bu yıl Apple donanım ailesi yeni MacBook ve 6K ekran ile daha da genişleyecek.

Yeni MacBook modelleri ve ekran ile ürün gamını genişletecek olan ABD’li teknoloji devi, donanım alanındaki iddiasını ortaya koyacak. Daha önce de oldukça iddialı Apple tahminleri yapan ve şirkete de yakın bir isim olan analizci Ming-Chi Kuo, 2019 yılında Apple ürünlerinin geleceğine dair tahminlerde bulundu.

 

Kuo’ya göre Apple’ın yeni MacBook’u 16 ila 16.5 inç arasında bir ekrana sahip olacak. Bu ekran, 2012’de satışına son verilen Mac’lerden bu yana gördüğümüz en büyük ekranlı dizüstü Mac olacak. 13 inçlik model ise 32 GB RAM’e sahip olacak. Şimdiye kadar en az 15 inç ekrana sahip olan modellerde bu kadar yüksek RAM görülmüştü.

TOUCH BAR İLGİ GÖRMEDİ

Apple’ın yeni modelinde yeni bir tasarım denemesi pek olası görünmüyor. Her ne kadar Touch Bar modelleri yeterince ilgi görmese de Apple, bu özelliğin kullanımında oldukça kararlı gözüküyor. Yapılan tüm geliştirmelere rağmen,verdiği his ve güvenilirlik sorunları nedeniyle ağır eleştirilere maruz kalan Touch Bar hiçbir zaman çok da popüler olmadığı için bu defa tasarımın daha erken yenilenmesini bekleyenler de var. Yeni Mac Pro bu yıl “geliştirmesi kolay bileşenler” ile gelecek. Apple, uzun bir aradan sonra da pro ekran pazarına dönecek. 31.6 inçlik 6K ekran, “mini LED benzeri arkadan ışıklandırma tasarımına” sahip olacak. Apple en son 2016 yılında Thunderbolt Display adlı ekranların satışını gerçekleştirmişti. Bugün Mac kullanıcıları, Apple’dan onay alan ama premium seviyede olmayan 27 inç LG UltraFine 5K ekranları en iyi alternatif olarak görüyor.

İLGİLİ
Apple Tarihinin En Garip Hatası: ‘Tayvan’ Yazınca Bazı iPhone’lar Çöküyor
Etiketler

teknoapple

Tekno Apple - Apple dünyasındaki tüm haberler, gelişmeler, güncellemeler hakkında detaylı bilgi için burada.

Son düzenlenenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buna da göz atabilirsiniz

Kapalı
Kapalı